Thief aneb Dupejte potichu noční Třebíčí
(LARP s něco málo přes 30ti účastníky, který proběhl v o víkendu 9-11.7. pátek-sobota 20:30-3:00, sobota-neděle 18:00-4:00 na území staré židovské čtvrti Třebíče)

Hra začala promluvou orgů Garret,Murdoc,Entony) u katedrály. Ve sloupoví u jejího vchodu byla první noc "strážnice" gardy. Tam lidi odložili batohy. Garda je pak celou hru hlídala. Účastníci vytvořili několik skupinek. Garda 10 strážných (2hlídky po 4 lidech a 2 nebo 1 ve strážnici) + inkvizitor + arcibiskup(náboženství Kladiva), který přišel později v noci. A ti ostatní vytvořili několik gangů. (viz. VČELA): Garettovci(cech zlodějů), Leviho banda (cca. 4 lidi), mágové Murdoc,Beleg,Smejko), Indičtí assasini(Včela a spol.) a léčitel(Entony) s bandou... "

Garda mohla používat těžké vpodstatě jakékoliv zbraně a měla automatickou výhodu zbroje (úplně chrání před krátkými zbraněmi). Pokud měl někdo kroužkovou kapuci (Mara+1), tak ho nešlo podříznout. Helma chránila před omračováním obuškem. Negardisti používali většinou dýky a tesáky. Ale mohli používat i meče, luky a kuše. Tyhle zbraně však nesměli nosit otevřeně, protože by je zabásla garda. Životy a vůbec zásahové plochy nebyly podle FAS, ale podle tzv. satrh systému. Useknuté končetiny nelze používat, není počet životů, ale zasažený sám hraje zranění nebo smrť podle toho čím a kam dostal.

Tma
Park poblíž katedrály byl ideální rejdiště pro zloděje. Absolutní tma, ani jedna lampa. Šli jsme to s kolegou gardistou obhlédnout. Z dálky kdosi přicházel po cestě. Tak my hups za strom, aby jsme na narušitele opět ve vhodnou chvíli vyskočili. Naštěstí nám brzo došlo, dle neurvalého stylu mluvy příchozích, že jde o "spoluobčany". Radši jsme za tím stromem zůstali schovaní než přešli kolem :)

Malý žold, nekvalitní služby
Tak jsme měli hlídat zlatou sošku, která byla postavená na kašně vedle katedrály. Ale nemělo tam být moc stráží, protože jsme jako nevěděli, že po tom krámu někdo moc pude. Takže nakonec místo hlídal jen jeden gardista, který se nakonec ještě nechal podplatit :))) Že Maro /Má postava nebyla pravým gardistou ale penězchtivým zrádcem, takže já tuhle věc hodnotím jako na 100% splněnou/zahranou akci ;o)/

Zombií snadno a rychle... ale na dlouho
V rámci zátahu, po krádeži sošky, jsme s Marou přistihli skupinku podivných zakuklených postav na louce u řeky. Běžel jsem napřed, abych je obešel od mostu a odřízl jim tak ústupovou cestu. Ovšem když sem se konečně vyjevil od říčního břehu, zjistil sem, že proti sobě mám 5 lidí a parťák nikde./Já si tam byl jen pro další peníze za mou službu "se soškou" a bylo mi jasné, že ani ve dvou celou tu bandu nezvládneme, takže sem si vzal peníze a frnk.../ Skvělá situace. Anžto výmluvy na noční koupámí mi, i jako strážnému, nepřišly dostatečné, chtěl sem dotyčné odvést k arcibiskupovi. Jenže skupinka postupně slábla. (Garret zmizel, Grympy šel číhat do pozadí.) Až zbyli jen dvě ženštiny (Arinka+1) a jeden pobuda.(Honza aliaz Mucha). Ten na mě zkusil použít chloroformové uspávání šátkem, ale stihl sem vykličkovat. Ovšem za cenu ztráty halapartny, kterou mě pak zabil. Grympy, plížící se zezadu s tesákama nebyl ani za potřebí. No, tomu říkám trapas Zločinci prchli a zanechali moji nebohou postavičku chcípat v agónii (5minut) Pak ještě (5minut) tlela. Až nakonec povstala jako zombie. Huuuu. Huuuu. Strašil sem neměl koho, protože místo mezi řekou a svahem, na kterém byla katedrála, bylo naprosto liduprázdné. Po půl hodině už sem si začal zoufat, že mě nikdo nepřijde rozsekat. Když tu nahoře nade mnou z ochozu u katedrály na mě začali pokřikovat nějací mladiství turisti (2+2) Pokud tak teda lze označit lidi potloukající se po půlnoci městem. Že prý jestli to, co držím v ruce, je halapartna. Slovo dalo slovo a gardisti nahoře dostali od kolemjdoucích echo, že tam dole je nějaká zombie s halapartnou. Škoda, že sem neviděl jejich výraz Každopádně přišli dobře vyzbrojení posvěcenou zbraní. Nejdřív sem halapartnou nevykryl ránu do krku.(zombie jsou krapet pomalé Křup, hlava nakřipo. Pak mi ještě usekli obě ruce. Bléééé. Nakonec mě ZY slavnostně donesl k arcibiskupovi k nohám(a položil vedle Alpovy mrtvolky), který udělal hununuuuu hununuuu požehnání bla bla. Obřad na mě měl kromě blahodárných účinků i negativní vliv, takže sem se měl ještě 10 minut chovat jako zhulenec. Ha ha ha. He he he.... Strážný, který mě posekal si nejspíš musel nechat znovu vysvětit zbraň, protože to bylo potřeba po každé bitce. Tahle jednoprázově fungovaly i magické(protidémonskéú a postříbřené(protivlkodlakoupírské) čepele.

Luky a kuše zakázet !
Závěr první noční hry proběhl v duchu spiknutí proti gardě. Na strážnici zaútočila horda nekalých živlů, vyzbrojených vetšinou krátkými zbraněmi. Ale taky, bohužel, i teroristickými luky a kušemi. Zpočátku se pár strážným dařilo lůzu držet, dokonce i zatlačovat z průchodu brány. Jenže pak začali padat, jeden za druhým, prošpikovaní šípy.(juuj Shodainova kuš na dvě šipky, fuuuj Korvínův luk)) Nakonec musel bojovat i strážník ALPA a to beze zbroje, protože ho vyrušili od masáže. Poslední zakalil strážmistr PJ. Nějakou chvíli mu totiž trvalo než došmajdal kvůli zničené noze k bráně. Strážník Mara mezitím v pohodě chrápal v šatlavě./S otokem nohy po několikahodinovém pochodování po městě by ve tři ráno usnul každej.../ Garda byla zmasakrována a arcibiskup uprchl neznámo kam. (resp. prý do katedrály, ale znáte Diablo, že ? Samá podzemní chodba a tak.. ))) Elfí léčitel a alchymista Entony(vždy v dobrých vztazích se všemi), který doprovázel útočníky, učinil po boji hununuuuu, které gardu opět oživilo. Ale už to nebylo, co dřív. Bez arcibiskupa moc Kladiva značně poklesla.

Vlkodlááák
Ztemnělou ulicí kráčela příšera, on to teda byl Cony s černou kresbou kolem očí, v černém koženém sáčku + gatích a kladivem v ruce. Ale když jsme od něj se ZYm zjišťovali co jako je, říkal něco o chlupaté vlkovité obludě s velikánskými drápy. Aha.... "Pomóc... vlkodlááák!!!" Rozběhli jsme se hledat zbylé dva členy hlídky. Jenže byli fuč. Asi někde legitimovali pouliční lapky. A brali úplatky za to, že si nevšímají mečů, luků apod. Že A.D.o ? ))) Vlkodlak mezitím někam odběhl. Zmizel. (Tak to dělal vždycky, když ho garda zkoušela dopadnout. Nikdo ho nevydržel dlouho honit.) Znovu jsme mu padli na stopu, jenže byl k nezastavení(i když ho Zy valchoval stříbrným tesákem). Mě "ukousl ruku" (dostal sem kladivem do lokte, takže jsem nepoužitelnost končetiny ani nemusel hrát) ZYmu zase rozpáral hrudník tak, že musel vysosnout elixír za těžce natřádané penízky. Nějaký blivajz ze skumavky, co prodával Entony:)

Civilové koukají
Než se začalo hrát v neděli (od 20:00) proběhl v uličkách židovského města souboj mezi všemi hráči o počet skalpů. Vybavuju si scénu, kdy se jeden gardista v kroužkové kapuci ozbrojený štítem a mečem vřítil do úzké uličky a jemu vstříc klusal jiný protivník. Cikánská drobotina(u řeky byl totiž pěknej bronx) vřískala:"Zabi ho, má už jen jeden život!" Po čtvrti pobíhalo spousta postav mávajících dřevěnými tesáky, meči, štíty, navlečených do kápí, plášťům, plechů, kroužkových kapucí apod. Občané a turisti měli na co zírat ))) V noci nosili občas gardisti v ulicích i pochodně. Jednou sme potkali borca co po nás chtěl připálit. Popřál sem mu hezký zbytek noci. /To jsem mu připaloval já svou pochodní/(Vzhledem k tomu, co se chystal hulit) Korvín zas povídal, že když šel jeho gang v pláštích s hlavami v kapucích na židovský hřbitov dělat nějaký obřad, označil je kdosi z kolemjdoucích za pravděpodobné satanisty )) Jindy zas prý řekli o někom s totálně začerněným ksichtem atd., že ho znají, že to je ten ... Frodo Pytlík :)))

Hununuuuuu
V neděli měla garda strážnici u kapličky v parku na kopci naproti katedrále. (U katedrály povolili Garretovi totiž jen jednu noc, málem to zkrátilo hru jen na jednu noc.) V těch místech prováděli mágové magický obřad. Prý tvořili nějaký speciální meč proti jistému démonovi. Ten přišel a než ho a jeho dva spoludémony zadržela část gardy spojená s gangem, zabil jednoho mága. Nicméně, obřad prý byl dokončen včas...hmmm

Čištění města
Na závěr hry proběhla monstrózní akce(bez oživování), kdy garda spojená s dalšími gangy šla vyčistit židovskou čtvrť od jiného gangu pohanů. Entony se spojil s Vlkodlakem a město zamořily zombie, upíři, démoni ad. příšery. Účastnil jsem se tak rozsekání pár zombií, likvidace démona, štvaní jednotlivých vyvrhelů, pronásledování upíra(či co to bylo), marné honby za Vlkodlakem a pak jsem se při jednom obchvatu odtrhl od oddílu. To bylo děsné, protože sem je nemohl najít a u hospody se shromažďovali hlavně ti ze hry již vyřazení./Při tomto velkém plenění města jsem se moc nasmál; Dva kroky do ulice a už slyším zvuky lítého boje, dva démoni, či co, na jednoho občana? Tak to ne! Vtrhl jsm tam a můj obouručák rázem jednu příšeru sejmul, ale co naplat druhá mě killnula okamžitě potom. Padl jsem na zem zborcen krví, hledím do hvězdného nebe, jsem v šoku, umírám.Vtom přiběhne upír a začne mě vysávat. Nyní v šoku třeštím oči a má zakrvácené hrdlo chroptí strachy. Přichází druhý upír. Je ze mne vysušená mrtvola ležící v kaluži krve, výkalů a zvratek. Už jen čekám až zetleji a budu se moci odebrat do strážnice, kdž v tom ke mě přiběhne přítel trpaslík, odhodí své metrové vousy a začne s první pomocí: "Raz..dva..tři.." Pumpuje mi srdce. Má mrtvola dostává takový záchvat smíchu, jaký jsem neměl už aspoň půl roku./ Procházel sem několikrát celou čtvrť a nikde nikdo ! Pěkná paranoia. Liduprázdno. Pojednou na děsně vzdáleném konci uličky bylo vidět Entonyho jak s někým šermuje. Tak jsem se dal do klusu, halapartnu napřaženou, že toho pohanského démonoida napíchnu. Šermoval s naším gardistou trpaslíkem. Než sem stačil vstoupit do souboje, dověděl sem se, že si jen tak hrajou. Grrrrrr !!! A nikde nikdo další. Zamířil sem proto k hospodě, kde bylo čímdál víc "mrtvol".
A tam ... konečně.. nějaká akce. Přede mnou dva lukostřelci s démonem. Naproti nim mágové dělají hununuuu... Tak sem stihl párkrát posekat Korvína halapartnou(krytí šípů s ní celkem de) a pak mě sejmul démon mečem. Pěkně sem prskal, protože pohani měli prý požehnáná matky země(nebo co), tímpádem víc života. Závěr posledního boje byl jak z dračáku. "Plamenná zeď" "Fajrból." Ssssssss... Mágové odpařovali zbytek příšerek... Masakr ve městě nepřezil nikdo skoro nikdo. Až na pár šťastlivců. Že Wan A potom přišla opravdová třešnička na dortu skvělé akce Thief, když poslední souboj přerušila ostrá dálková světla taxíku ve kterém přijel provozovatel(již zavřené) hospody u které sme byli všichni shromáždění. Vystoupil vlasatý, fousatý, pohodový borec v šortkách. Došel ke dveřím hospody, vyzkoušel klíčem zda-li je zamčeno a pak nás slušně poprosil jestli by sme nemohli jít kousek dál od jeho baru. Třeba jen k támhletomu kěři. Někdo mu totiž volal a stěžoval si... Jemu osobně prý nevadíme, jen kdyby sme nestáli před jeho barem. Tak sme šli... Beztak byl
konec....

MURDOCovo shrnutí událostí na hofylandu 13.07.2004 15:57:00

1) arcimág spojil dvě části amuletu a kladivo dobil na dvě třetiny jeho moci.
2) mágové vrátili kladivo církvy a stáhly se do ústraní, výměnou za smlouvu, že nejsou v ilegalitě, ale že se mohou volně pohybovat na ulici
3) Túriel se vzdala hodnosti arcibiskupa
4) chrám je stále znesvědcen
5)oba gangy jsou vlastně rozbitý, musí se znovu formovat
6) bude vyslán nový biskup a nová garda z Říma

Autor: glum
Dodatky: já (MARA)
Foto: DJ Alpa